Vádat emeltek Töröcskei István korábbi bankvezér ellen
De ez az ügy nincs összefüggésben a Széchenyi Banknál zajló eljárással.
De ez az ügy nincs összefüggésben a Széchenyi Banknál zajló eljárással.
Az Országos Betétbiztosítási Alap (OBA) 21 éves fennállása óta 2014. volt az első olyan év, amikor több kártalanítási ügyben kellett helytállnia, összesen hat hitelintézet vált fizetésképtelenné ebben az évben.
A mai naptól megkezdte a Tisza Takarékszövetkezet betéteseinek kártalanítását az Országos Betétbiztosítási Alap, és várhatóan karácsonyig mindenki megkapja a pénzét. A takarékszövetkezet ügyfelei egyenként legfeljebb 100 ezer eurónak megfelelő, 30,705 millió forintot kaphatnak, függetlenül attól, hogy magánszemélyről vagy vállalkozásról van szó. Közben zajlik a Széchenyi István Hitelszövetkezet és a Széchenyi Kereskedelmi Bank ügyfeleinek kártalanítása is. Utóbbiak milliárdokat buktak, mert nagy betétjeik voltak a banknál. A három párhuzamos kártalanításban az OBA fizetési kötelezettsége mintegy 31,5 milliárd forint. Az OBA rendelkezik a gyors kifizetésekhez szükséges forrásokkal.
Hatályossá vált a jegybank határozata, amellyel visszavonta a Széchenyi István Hitelszövetkezet működési engedélyét. Ez megnyitja az utat a hitelszövetkezet végelszámolása vagy felszámolása, illetve a betétesek kártalanítása előtt – közölte hétfőn a jegybank.
A betétesek biztonsága érdekében a Szövetkezeti Hitelintézetek Integrációs Szervezete (SZHISZ) kizárta tagjai közül a Széchenyi István Hitelszövetkezetet, emiatt a Magyar Nemzeti Bank (MNB) határozatban döntött az intézmény működési engedélyének visszavonásáról. A jegybank betétkifizetési tilalmat rendelt el és felügyeleti biztosokat rendelt ki a hitelszövetkezethez.
A Fővárosi Törvényszék két újabb pénzügyi intézmény devizahiteles törvénnyel kapcsolatos keresetét tárgyalja ma.